water-world

Ujëra termo-minerale

Shërim i shpejtë dhe efektiv  me ujëra termale dhe minerale të radhitura në vendin e parë në Evropë  për shërimin e qindra sëmundjeve .

banjishti

Resorti BANJISHT

I inspiruar nga tradita shekullore dhe natyra e bukur që e rrethon, ky resort është vendi i vetëm ku mund të gjeni shërim dhe relaksimi në të njëjtën kohë.

kosovrast

Resorti KOSOVRAST

Nga momenti që këmba e juaj do të shkel në recepsion, ju do të keni një ndjenjë ngrohtësie dhe qetësie. Do të ndjeheni sikur të ishit në shtëpinë tuaj.

Përse duhe të zgjidhni Llixhat tona?

    • Traditë prej më shumë se 65 vjet
    • Trajtime 100% natyrale dhe unike
    • Për ju kujdesen më shumë se 190 të punësuar
    • Ofrojmë kapacitete moderne akomodimi
    • Mbi 20 000 klient çdo vit trajtohen në llixhat tona

Çfarë thonë klientët

Kur merr rrugën për këtu, bën një rrugë e dy punë ose thënë ndryshe me një gur vret dy zogj. Kjo do të thotë se këtu jo vetëm kurohet në kondita të mrekullueshme, por në të njëjtën kohë e ndjen veten turist.!
B. Skënderi, Tepelenë, AL
Jemi të befasuar se si keni arritur të ktheni këtë dhurate të zotit në një parajsë të vërtetë, me punën tuaj te palodhshme, humanitetin dhe sinqeritetin.
Fondi i pensionerëve, Prilep, MK
Nëpërmjet këtij e-maili dua tju falemnderoj për shërbimin dhe kujdesin tuaj ne llixha si dhe te personelit tuaj atje. Ne njëkohësisht u kuruam dhe u çlodhem shume, vërtet është një mrekulli.
Familja Sotirovski, Vlorë, AL
Ju faleminderit për pranimin e babës ne banjat e juaja dhe për kujdesin qe ja bëni atje. Ishalla zoti ju shpërblen për kontributin që e jepni ju dhe personeli i juaj.
B. Krivca, Texas, USA
Si gjithmonë, ruajmë për Ju te gjithë mirënjohje për gjithçka bëni per ne. Dhe për ketë flet më së miri flet fakti qe ne ndjehemi si ne shtëpinë tonë tek ju.
P. Baholli & E. Smokthina,, Prishtinë, KS
Deshirojme te shprehim mirenjohjen dhe falenderimin tone te perzemert per mikpritjen tuaj, per qytetarine dhe perkushtimin e te gjithe ekipit tuaj gjate sherbimit. Ju urojme pune te mbare dhe suksese te metejshme !
E. Maksuti, Tirana, AL

Lajmet e fundit

Ministri Konovalov viziton sportistet Rus

March 6th, 2017|0 Comments

Kryetari i Komitetit Mbikqyreës të Sportistëve Rus, njëkohësisht edhe Ministër i Drejtësisë në Rusi, Z.

Mirënjohje nga Ministria e Ekonomisë

September 27th, 2016|0 Comments

Me rastin e Ditës Botërore të Turizmit në 27 Shtator 2016, Ministria e Ekonomisë të

Investime të reja në Banjisht

April 18th, 2016|0 Comments

Gjatë vitit 2016 u renovuan mbi 1400 m2 hapësire dhe Hotelin dhe Banjën e Banjisht-it:

Balkan SPA AWARD 2015

October 19th, 2015|0 Comments

Maqedonia këtë vit ishte organizatore e evenimentit të njohur Balkan SPA Awards, i cili ka

Fituam çmimin “Resorti më i mirë mjeksor”

June 12th, 2015|1 Comment

Në takimin e radhës të Aleancës Balkanike të Asociacioneve të Hotelierisë (BAHA) që u mbajt

Vizitë nga touroperatorët Rus

April 29th, 2015|0 Comments

Një grup prej 13 touroperatorë Rus vizituan Banjat e Dibrës Capa në 25 Prill 2015.

Reprezentacioni Rus i kanotazhit

April 24th, 2015|0 Comments

Kushtet perfekte të Liqenit të Dibrës tërhoqën reprezentacionin Rus të kanotazhit të udhëhequr nga Z.

Hapja solemne e hotelit Kosovrast

May 17th, 2014|0 Comments

Në 17 Maj 2014, pas me shumë se dy muaj pune intenzive, rihapet për funksionim

Ambasadorët e 9 shteteve të BE-së vizituan Banjisht-in

May 13th, 2014|0 Comments

Ambasadori i BE-së në Maqedoni Aivo Orav dhe Ambasadorët e Sllovenisë, Francës, Hollandës, Italisë, Austrisë,

 

Informacione tjera >>>

AquaSpark

Aqua Parku me i madh në Rajon

Aqua Park që do të funksionojë 365 ditë, si në verë ashtu edhe në dimër. NË KOSOVRAST ËSHTË GJITHMONË VERË.

Qindra atraksione në pishina me ujëra termo-minerale

Argetim nuk ka kufi në AquaSPArk

Lexo më shumë

Per te gjithë Moshat

Banjat Termale nuk janë vetëm për të moshuarit dhe AquaSPArk e vërteton më së miri këtë.

Së shpejti do të publikojme ofertat

Prandaj na ndiqni vazhdimisht që të përfitoni sa më shumë.

Lexo më shumë

Rezervoni online

rezervim

 

Tura Virtuele 360°

360tour

Na ndiqni në facebook

Na ndiqni në faqen tonë në facebook