Banjisht

/Banjisht
Banjisht2018-08-04T13:50:47+00:00

 

Në një lartësi mbidetare prej 880 metra, në zemrën e një rripi malor të mbushur me pisha të larta, ndodhet resorti më i vjetër në rajon me emrin Banjisht. Atmosfera e qetë dhe relaksuese nuk është e gjitha çka ofron ky resort. Në Banjisht do të gjeni shërbime mjekësore me ujëra termo-minerale, fangoterapi natyrale, fizioterapi dhe shumë aktivitete tjera për t’ju mbajtur në formë dhe për të regjeneruar shëndetin tuaj.

Me respekt për historinë dhe traditën, si dhe për të mos e prishur bukurinë dhe harmoninë që ka arritur majat më të larta në këtë vend të shenjtë, Banjisht-i ka ruajtur pamjen e tij tradicionale arkitekturore. Në brendësi resorti ofron akomodim modern dhe luksoz jo vetëm për të kaluar një natë, por edhe për të shijuar llixha, për një periudhë më të gjatë.

Me respekt për historinë dhe traditën, si dhe për të mos e prishur bukurinë dhe harmoninë që ka arritur majat më të larta në këtë vend të shenjtë, Banjisht-i ka ruajtur pamjen e tij tradicionale arkitekturore. Në brendësi resorti ofron akomodim modern dhe luksoz jo vetëm për të kaluar një natë, por edhe për të shijuar llixha, për një periudhë më të gjatë.

Ju presim në Banjisht Hotel & SPA .

Çmimet e akomodimit

Dhomat Standarde

290

Dhomat Moderne

330

Apartamenti

450
  Çmimi i paketës është për 1 person dhe në të përfshihet:

 • Akomodimi me pansion të plotë (mëngjes, dreke dhe darkë)
 • Kontrollet mjekësore gjatë kohës së qëndrimit
 • Të gjitha terapiat që mjeku i cakton për ju gjatë ekzaminimit, përveç masazheve që paguhet ekstra 5 euro për çdo seancë.

Dhomat Standarde

209

Dhomat Moderne

237

Apartamenti

321
  Çmimi i paketës është për 1 person dhe në të përfshihet:

 • Akomodimi me pansion të plotë (mëngjes, dreke dhe darkë)
 • Kontrollet mjekësore gjatë kohës së qëndrimit
 • Të gjitha terapiat që mjeku i cakton për ju gjatë ekzaminimit, përveç masazheve që paguhet ekstra 5 euro për çdo seancë.

Dhomat Standarde

27

Dhomat Moderne

31

Apartamenti

43

Në çmim përfshihet akomodimi me pansion të plotë (mëngjes, dreke dhe darkë).  Për të shfrytëzuar shërbimet mjekësore kontrolli mjekësor është i detyrueshëm dhe kushton 20 Euro për person.

Numrat e telefonit

Brenda Maqedonisë

 • 046 831 092
 • 046 832 680
[/fusion_builder_column_inner]
Jasht Maqedonisë

 • + 389 46 831 092
 • + 389 46 832 680
 • Numri Vodafone 069 22 40 964

Çfarë ofron hoteli?

Të përgjithshme

 • Park
 • Tarracë/verandë
 • Ashensor/lift
 • Dyqane pranë hotelit
 • Restorant
 • Xhami
 • Ngrohje qëndrore
 • Kujdes mjeksor
 • Nuk konsumohet duhan
 • Internet WiFi Falas
 • Parking i hapur për makina/autobus Falas
Aktivitete 

 • Qendër Estetike
 • Hidroterapi/Pishina të mbyllura
 • Fangoterapi
 • Elektroterapi
 • Masazhe
 • Kujdes mjeksor 24 orë
 • Kënd lojrash për fëmijë
 • Librari
 • Ekskurzione
 • Rrugica për vrap/ecje
Shërbime 

 • Faks
 • Fotokopie
 • Laptop kundrejt pagesës
 • Tranfere nga aeroportet
 • Transfere nga pikat kufitare
 • Makina me qira
 • Analiza laboratorike

 

35 Comments

 1. mimo boka November 1, 2013 at 12:19 pm - Reply

  Jeni me te miret!Urimet e mia me te perzemerta dhe per ndryshimet e reja qe keni bere!Une e kam frekuentuar qendren tuaj dhe kam pershtypjet me te mira per te gjithe stafin tuaj.Do vi perseri per te shijuar saunen dhe ndryshimet e reja.suksese pafund ju uroj.me respekt Mimoza Kazazi.

 2. Lonora Doko May 17, 2014 at 2:26 pm - Reply

  E kam vizituar kompleksin tuaj prej dy vite rradhazi dhe jam shum e kenaqur. Ju pergezoj sh dhe shpresoj qe te me jepet mundesia te vi perseri kete vit. Urimet me te mira!

 3. Zeki loku July 27, 2015 at 11:05 am - Reply

  Pershendetje.Jam i interesuar keto cmime jane per nji person ne dhom apo?

  • spa July 27, 2015 at 1:53 pm - Reply

   Çmimet janë për person

 4. bilal August 11, 2015 at 3:42 pm - Reply

  per 5 net sa eshte cmimi per dy persona ? me dhoma standard

 5. osman osmani February 9, 2016 at 7:07 pm - Reply

  pershendetje per pes dit sa kushton qmimi per dy persona dhomat standarte

  • spa February 19, 2016 at 1:21 pm - Reply

   24 Euro nata per person dhe vetem nje here paguhet 20 Euro per kontrollin mjekesor pa mare parasush sa dite qendroni. Per 10 nete kushton 260 Euro per 1 person.

 6. vizitor July 1, 2016 at 9:36 pm - Reply

  Pershendetje

  A eshte e perfshire ne pakete fangoterapia apo eshte sherbim me pagese ekstra?

  Sa kushton transferta kufitare vajtje – ardhje (ne pikat me Shqiperine)? Sa eshte distanca kohore nga pika kufitare deri ne Banjisht?

  Faleminderit

  • spa July 2, 2016 at 2:16 am - Reply

   Fangoterapia si dhe te gjitha sherbimet tjera mjeksore pervec masazheve jane te perfshira ne cmim.
   Banjishti ndodhet 2 km nga pika kufitare e Bllates (transferi 2.5 Euro per makine) dhe rreth 60 km larg nga pika kufitare e Qafe Thanes (transferi 25 Euro per makine).

 7. Miftari Rexhebije August 21, 2016 at 8:21 pm - Reply

  Cili muaj është me i preferueshëm per kur në banjë,dhe a është e hapur banja gjat gjith vitit.

  • spa August 21, 2016 at 9:07 pm - Reply

   Efektet e trajtimit në banjë, janë të njejta në çdo periudhë dhe ne jemi të hapur në të paktën 1 hotel gjatë tërë vitit.

 8. Sazan Selmani September 5, 2016 at 12:40 pm - Reply

  jemi tre persona qe duam te vime ne daten 15 Tetor per 7 nete dhe 8 dite.

  Ju lutem sa eshte çmimi per tre persona ne apartament dhe a keni vende per keto data

 9. Ina September 6, 2016 at 7:34 pm - Reply

  Pershendetje!
  Po fizioterapia perfshihet ne cmim?
  Faleminderit!

  • spa September 6, 2016 at 7:37 pm - Reply

   Sigurisht qe po, perfshihet cdo gje pervec masazheve, dhe kete e keni te theksuar poshte cmimit.

 10. Rovena September 16, 2016 at 10:42 am - Reply

  Pershendetje .A mund te me thoni sa persona akomodohen ne dhoma standarte dhe ne dhoma moderne.A ka dhoma vetem per 2 persona?

  • spa September 19, 2016 at 9:13 pm - Reply

   E nderuar Znj. Rovena,

   Ne lidhje me komentin qe keni lene ne websajtin e Llixhave te Dibres Capa, ju informoj qe ne dhoma standarde mund te akomodohen nga 2 deri ne 4 persona, ndersa ne dhomat moderne nga 2 deri ne 3 persona.

 11. Harisi September 16, 2016 at 9:55 pm - Reply

  Pershendetje,

  Jam iinteresuar per vizit per dhome dyshe ju lutem te me tregoni cilat jan diferencat per dhom standarde ,moderne e apartament ennaj foto apo virtual 360 .

  ME respekt,

  • spa September 19, 2016 at 9:12 pm - Reply

   I nderuar Z. Haris,

   Ndryshimi i dhomave standarde dhe moderne eshte tek dizajni. Dhomat moderne jane te renovuara se fundmi dhe ofrojne kushte me te mira, si rezulltat i kesaj kane edhe nje çmim pak me te larte.

 12. Erina November 16, 2016 at 2:13 pm - Reply

  Pershendetje!
  Doja te beja nje rezervim per 2 persona ne dhome moderne 7 nete/8 dite, Banjisht, duke filluar nga data 19/11/2016 por nuk arrij te lidhem me nr e tel qe keni vene ne dispozicion.
  Ju kam derguar nje mesazh nepermjet faqes se internetit, por nuk kam akoma asnje pergjigje.
  Ju lutem kam nevoje per konfirmimin e rezervimit.

  Faleminderit!

  • spa November 16, 2016 at 10:26 pm - Reply

   E nderuar Erina, Sapo ju kemi kthyer pergjigje permes e-mailit.

   • Erina November 17, 2016 at 9:43 am - Reply

    Shume faleminderit!

 13. Izjah Bytyqi March 18, 2017 at 5:05 pm - Reply

  Mrekullia e Zotit ne gjiun e Korabit
  Jane Bjeshket e Korabit qe na kan dhuruar kete mrekull.Uji magjepses qe del thelle nga nentoka e bjeshkeve te Korabit te bene qe kete mrekulli ta vizitosh jo vetem njeher.Eshte dita e 8-te qe jemi vendosur ne Banjen e Banjishtes.Nje ndjenje e papare te jeshe ne kete banje.Perveq ujit magjepses qe buron thelle nga kjo Toke,qe eshte nje nder ujrat ma sherues nga e gjithe Europa, me magjepses dhe me te dashur ishin njerezit e ketij nenqielli.Une kam ndegjuar se Dibranet jan njerez te medhenje,por deri tani ende si kemi vure ne sprove.
  Miqe te dashur,nuk thone pa nje arsye se Mjeku sheron edhe me fjale, keta njerez qe na sherbyen per plote 8 dite na bene aq shume te lumtur, na dhuruan aq shume dashuri, na bene qe te ndjehemi shumte shendetshem,fjalet e tyre, sjelljet e tyre meritojne qdo Respekt,meritojne qdo Lavdate qe me fjale nuk mund ta shprehe ate qe e ndjeje ne shpirte. Ju faleminderit shume Vellezer e Motra Dibrane, jeni shume te mire e shum te dashur, jam shum i bindur qe do ju vizitojme edhe shume here. Sherbimet tuaja aq te mira qe te bejne te ndihesh sikur je i vendosur ne nje Familje,gjithesesi jane merite e Punedhenesit tuaj,por kursesi jo nga paga qe e merrni sepse ne i dim se paku kushtet Ballkanase se sa ka mundesi te paguhet nje punetore, por ju kete dashuri qe e dhuroni tek klientet tuaj,kjo eshte merite e trashigimis Dibrane qe e kan pasur edhe te paret tuaj, prandaj kete virtyt ta larte njerzor pecilleni edhe tek trashegimtaret tuaj. Ju lumte Me shume Respekt Familja Bytyqi, Ferizaj, Ludwigshafen am Rhein,Gjermani

 14. Vjollca April 6, 2017 at 11:38 am - Reply

  Me falni a ka ndonje autobus qe vjen per Diber prej Prisjtines.
  Ju faleminderit

 15. Ajdin October 7, 2017 at 8:07 pm - Reply

  Mirmbrama.A keni vende te lira mrenda ketyre 3javeve?
  Faleminderi

  • spa October 8, 2017 at 11:47 am - Reply

   Pergjigjen se kur lirohen dhomat, e kemi derguar ne email adresen tuaj.

 16. Ferdinand May 1, 2018 at 8:07 pm - Reply

  Mirembrema,
  Per te ardhe nga Tirana ne Banjisht cilen rruge duhet te ndjekim

 17. Leli May 7, 2018 at 3:21 pm - Reply

  Ju lutem, me shpjegoni çfare ndryshimi ka mesh dhomave standard dhe atyre moderne. Falemnderit

  • spa May 8, 2018 at 12:04 pm - Reply

   E nderuar Znj. Leli,
   Dhomat moderne kane interier me te ri, jane ne pjesen ku ka ashensor dhe ofrojne kushte me te mira. Ne dhomat standarde ka vetem 2 ore uje uje te ngrohte ne dhome, nga 19:00-21:00.

 18. Asie June 8, 2018 at 12:45 pm - Reply

  E kam frekuentuar shpesh resortin tuaj. Nuk e nderroj me asnje resort tjeter. Jeni me te miret!!!

  • spa June 11, 2018 at 9:49 am - Reply

   Ju faleminderit per komentin. Ju jeni te mire, si mund te behemi edhe ne te ndryshe? 🙂 Shendet dhe mire u takofshim .

 19. Ida January 4, 2019 at 1:32 pm - Reply

  Pershendetje!!! Doja nje informacion ne lidhje me termet.. 1.A mund te behen pa qene nevojshme me fjetur aty dhe 2. Cfare cmimi ka?? 3.Sa ore mund te rrije??

  • spa January 4, 2019 at 2:23 pm - Reply

   E nderuar Znj. Ida,

   Mund te vini per trajtime ditore ne qendren per SPA si ne Banjisht ashtu edhe ne Kosovrast. Cmimet varet nga paketa qe do te zgjidhni, fillojne nga 5 Euro e me larte. Koha e qendrimit varet nga nuri i trajtimeve qe do te zgjidhni.

Leave A Comment