Kosovrast

/Kosovrast
Kosovrast2018-07-11T11:46:11+00:00

Kosovrasti është një resort modern me kapacitet total prej 75 dhoma, të gjitha me pamje drejt liqenit të Dibrës. Pejsazhet mahnitëse, liqeni i Dibres dhe kanjoni i lumit Radika, e bëjnë këtë resort një vend të përshtatshëm si për shëtitje relaksuese ashtu edhe për adventuara të paharueshme.

Ujëra termale të pasura me shëndet dhe jetë. me shekuj kanë vërtetuar aftësitë e tyre magjike në shërimin dhe trajtimin e shumë sëmundjeve. Stafi mjekësor aplikon metodat e vjetra natyrale në kombinim me risitë më të fundit shkencore për të aritur rezulltate sa më të mira trajtimi. Vëmendje speciale i kustohet motivimit të klientëve për participim aktiv dhe të vazdhueshëm në ndjekjen e programeve dhe aktiviteteve të planifikuara për ata.

Çmimet e akomodimit

Modern

300

Apartamenti

400

VIP Apartamenti

500

Villa - RISI !

220
  Çmimi i paketës është për 1 person dhe në të përfshihet:

  Akomodimi me pansion të plotë (mëngjes, dreke dhe darkë)
  Kontrollet mjekësore gjatë kohës së qëndrimit
  Të gjitha terapiat që mjeku i cakton për ju gjatë ekzaminimit, përveç masazheve që paguhet ekstra 5 euro për çdo seancë.
  TVSH dhe taksat turistike

Dhomat Moderne

216

Apartamenti

286

VIP Apartamenti

356

Villa - RISI !

160
  Çmimi i paketës është për 1 person dhe në të përfshihet:

  Akomodimi me pansion të plotë (mëngjes, dreke dhe darkë)
  Kontrollet mjekësore gjatë kohës së qëndrimit
  Të gjitha terapiat që mjeku i cakton për ju gjatë ekzaminimit, përveç masazheve që paguhet ekstra 5 euro për çdo seancë.
  TVSH dhe taksat turistike

Dhomat Moderne

28

Apartamenti

38

VIP Apartamenti

48

Në çmim përfshihet akomodimi me pansion të plotë (mëngjes, dreke dhe darkë). Për të shfrytëzuar shërbimet mjekësore kontrolli mjekësor është i detyrueshëm dhe kushton 20 Euro për person.

Villa ndodhet 100 m larg hotelit te Kosovrastit dhe ka 13 dhoma te cilat jane krejtesisht te renovuara. 

Shënim: Dhomat në hotelin tonë disponojnë të paktën 2 krevet. Nëse dëshironi që të akomodoheni vetë në një dhomë dyshe, atëherë duhet të paguani +50% për shtratin tjetër që nuk shfrytëzohet. Në të kundërt do të akomodoheni me një klient tjetër në dhomë të po të njejtës gjini.

Numrat e telefonit

 Brenda Maqedonisë

 • 046 842 222
 • 046 842 095
[/fusion_builder_column_inner]

 Jasht Maqedonisë

 • + 389 46 842 222
 • + 389 46 842 095

Çfarë ofron hoteli?

Të përgjithshme

 • Park
 • Tarracë/verandë
 • Ashensor/lift
 • Dyqane pranë hotelit
 • Restorant
 • Xhami
 • Ngrohje qëndrore
 • Kujdes mjeksor
 • Nuk konsumohet duhan
 • Internet WiFi Falas
 • Parking i hapur për makina/autobus Falas

Aktivitete 

 • Hidroterapi/Pishina të mbyllura
 • Fangoterapi
 • Elektroterapi
 • Masazhe
 • Kujdes mjeksor 24 orë
 • Ekskurzione
 • Rrugica për vrap/ecje

Shërbime 

 • Faks
 • Fotokopie
 • Laptop kundrejt pagesës
 • Tranfere nga aeroportet
 • Transfere nga pikat kufitare
 • Makinë me qira

15 Comments

 1. Qirjako Vangjeli October 4, 2014 at 3:33 pm - Reply

  Une dhe gruaja ime sapo u kthyem nga llixhat e Kosovrastit. Mbetem jashtezakonisht te kenaqur si nga sherbimi ashtu edhe nga dedikimi i stafit. Ishte nje ambient i mrekullueshem me kushte teper te kenaqshme. Personeli ishte i edukuar dhe teper te gatshem per te te ndihmuar. U kenaqem shume dhe mezi presim te kthehemi serisht vitin tjeter. Ju faleminderit.

 2. Diana March 6, 2016 at 8:48 pm - Reply

  Do te deshiroja te vija ne Maj por vizite por dote paguaj per dike tjeter qe ka nevoje nga Shqiperia sa do te me kushtonte per 10 dite .Pse jo do ta mbaja ne dhomen timen

  • spa March 7, 2016 at 3:45 pm - Reply

   Per 10 nete paketa kushton 300 Euro per 1 person ne dhome dyshe. Pra per dy persona do tju kushtoje 600 Euro.

 3. Luan November 11, 2016 at 9:42 pm - Reply

  Te nderuar,

  A ban femija 4 dhe 6 vjeq mi shfrytzu bazenet?

  • spa November 11, 2016 at 11:10 pm - Reply

   I nderuar Z. Luan, Femijet mund ti shfrytezojne pishinat nese bejne kontrollin mjeksor te mjeku dhe hapni kartele mjeku.

 4. haredin didani December 3, 2016 at 7:13 am - Reply

  Ku eshte me mire :Ne Kosovrast apo Banjisht???? Ju lutem pa rezerva pergjigja!!

  • spa December 3, 2016 at 3:42 pm - Reply

   I nderuar Z. Didani,

   Banjishti dhe Kosovrast ofrojnë të njejtat shërbime mjeksore, është i njejti ujë termo-mineral (ne kosovrast është vetëm 2 gradë celsius më i nxehtë), çmimet janë të njejta dhe në restorant ofrohet e njejta menu. Ndryshon vetëm lokacioni i hotelit.
   Disa kliente preferojnë më shumë Banjishtin, ndërsa të tjerë Kosovrastin… çdo gjë varet nga shija e klientëve.

 5. Baki August 11, 2017 at 4:57 pm - Reply

  pershendetje a ka lidhje me autobus prej aeroportit shkupit edhe te ohridit

  me nderime
  Baki ismaili

  • spa August 12, 2017 at 3:55 pm - Reply

   I nderuar Z. Baki,

   Duhet nga aeroporti qe te shkoni deri ne stacionin e autobusave te Shkupit ose te Ohrit, nga ku pastaj ka furgone per ne Diber. Megjithate ju rekomandoj me mire qe te merni taksi. Nga Aeroporti i Shkupit deri ne Hotel kushton 70 Euro, ndersa nga Aeroporti i Ohrit deri ne Hotel 25 Euro.

 6. Leli May 7, 2018 at 3:16 pm - Reply

  A ka SPA ne Kosovrast si ne Banjishte?

  • spa August 28, 2018 at 11:13 am - Reply

   Po eshte Aqua Spark 🙂

 7. Leli May 8, 2018 at 3:27 pm - Reply

  Pershendetje,

  Tek Vila, a jane dhomat te pajisura me banja individuale per dhome?

  Falemnderit

 8. ali May 30, 2018 at 12:02 am - Reply

  Flemenderij te gjithe te punsuarit ne banjen e Kosovastit jan te shkellqyeshem ju uroje shendet per kontributin qe japin,kemi kaluar mire ju uroje agjenim te le hte dhe zoti i shperblefte me te mira.

 9. Renato August 28, 2018 at 10:13 am - Reply

  Pershendetje keni djoma standarte te lira per dt 1 shtator 7 nete dhe sa me kushtojn per 4 veta

  • spa August 28, 2018 at 11:20 am - Reply

   I nderuar Z. Rebato,

   Dhoma standarde kemi vetem ne Banjisht. Cmimi per 7 nete ne Shtator eshte 209 Euro per person ndersa nga Nentori 188 Euro per person. Dhoma te lira per daten 1 Shtator nuk ka. 2 dhomat e para lirohen ne daten 11 Shtator 2018.

Leave A Comment