Sëmundjet që shërojmë

/Sëmundjet që shërojmë
Sëmundjet që shërojmë 2018-07-11T11:46:12+00:00
Jemi të liçensuar nga Ministria e Shëndetësisë e R.M. për shërim banjor dhe terapi fizikale. Gjithashtu kemi bashkëpunim edhe me Fondin e Shëndetësisë. Shërbimet tona mjekësore rekomandohen për trajtimin dhe shërimin e shumë sëmundjeve dhe një listë të shkurtër e kemi paraqitur më poshtë. Për konsultime me mjekët tanë na kontaktoni në numrat e telefonit ose përmes e-mailit.

artritisSëmundjet e aparatit lokomotor
Sëmundjet reumatike inflamatore (subakute dhe kronike)
Poliartriti reumatik kronik
Spondiliti ankilozant
Artriti reumatik
Artritet e tjera seronegative
Osteoartritet
Spondiloartrozat
Periartritet
Tendinitet
Entesitet
Synd. I tunelit karpal
Atrofite muskulare
Mialgjite
Schleronia

Sëmundjet e sistemit nervor
Dëmtimet e sistemit nervor periferik
Paralizat kompresive që prekin një nerv se një pleksus
Synd. e pleksit brakial
Raikulopatia lumbosakrale
Paraliza e n. facial
Polyradikuloneuritet
Rehabilitimi I deicitit neurologjik pas aksidenteve cerebro-vaskular
Sëmundjet demilinizuese (Scleroza Multiplex)
Sëmundja e parkinsonit
Paraliza Cerebrale
Ataxia spinocerebellare (M.Friedereich)

elektroterapia ultratingujSëmundjet e sistermit Gastro-Intestinal
Gastriti atrofik kronik
Ulcera Gastro-Duoenale peptike
Regurgitimi Gastro-Ezofaggeal
Konstipacioni kronik
Kalkulozat biliara
Inflamacionet e fshikees biliare
Sëmundja inflamatore e Kolonit (Coliti ulcerativ, M.Crohn)

Sëmundjet e sistemit respirator
Bronkiti kronik
Astma Broniale
Sinusitet
Rinitet
Frangtet
Laringitet

Sëmundjet e sistemit Uro-Gjenital
Inflamacionet kronike të veshkëve, vezikës dhe rrugëve urinare
Nefrolitiazat
Proçeset inflamatore të organeve gjenitale:
Vaginiti
Cerviciti
Endometriti
Sëmundjet inflaatore Pelvike
Insuficienca ovariale dhe uterusit
Steriliteti femëror (primar dhe sekondar)

Sëmundjet endokrine
Obesiteti
Hyperuricemia

Sëmundjet ortopedike dhe gjendjet post-traumatike
Rehabilitimi pas polytraumave
Rehabilitimi i frakturave, luksacioneve dhe subluksacioneve
Rehabilitimi i kontrakturave post traumatike
Diskopatite pre dhe post operaive

Sëmundjet e lëkurës
Eczemat
Psoriazat
Infeksionet e lëkurës:
Dermatophitosat
Candidiasa
Tinea
Versikolor
Herpes Simplex
Herpes Zoster
Acent

18 Comments

 1. ramadan eljezi January 29, 2016 at 12:26 pm - Reply

  Kur asht koa ma e preferuar per te ardh ne banj mendoj ne cilin muj me respekt

  • spa January 30, 2016 at 1:48 am - Reply

   Efektet e trajtimit janë të njejta në cdo periudhë të vitit, prandaj nuk ka rendësi se kur do të na frekuentoni.

 2. naile imeri June 26, 2016 at 9:32 pm - Reply

  mirembrema per ju,.semundjet e boshtit kurrizor Discopatia lumbalis a sheron trajtohen ne banjen tuaj..

  • spa June 27, 2016 at 6:37 pm - Reply

   Po dhe pergjigje me te plote ju kemi derguar permes e-mailit.

 3. Ermira November 5, 2016 at 8:37 am - Reply

  Jam e interesuar nese mund te trajtohet hernia diskale. ..

  • spa November 6, 2016 at 2:06 pm - Reply

   Hernie Diskale eshte nje nder diagnozat qe haset me shpesh tek klientet tone dhe ata mbeten mjaft te kenaqur me permiresimet qe ndjejne. Ju rekomandoj te vini dhe te provoni trajtimet ne Llixhat tona.

 4. sela December 15, 2016 at 11:41 pm - Reply

  a punoni ne ditet e vitit te ri?

  • spa December 16, 2016 at 12:32 pm - Reply

   I nderuar Z. Sela,

   Ne do te funksionojme normalisht pa pushim edhe gjate festave te fundvitit.

 5. vangjo February 28, 2017 at 1:26 am - Reply

  pershendetje , nese ke varice apo sic quhen , zgjerim venash ne kembe, a lejohen llixhat ?

  • spa February 28, 2017 at 10:19 am - Reply

   Te nderuar miq, Per personat qe kane zgjerim venash ne kembe, kemi pishine speciale me uje termo-mineral me temperature 35-36 grade celsius, sa eshte edhe temperatura e trupit te njeriut. Keshtu qe ju mund ti perforni pa problem ato.

 6. elvana April 4, 2017 at 9:49 am - Reply

  Pershendetje!Desha nje informacion ne lidhje me masazhet per spondiliartroze dhe hernie diskale.Vetem masazhi sa kushton?Dhe nese marrim gjitha sherbimet vec masazhit s akushton per person?Pres per gjigjen tuaj!Ju faleminderit!

  • spa April 4, 2017 at 10:23 am - Reply

   E nderuar Elvana,

   Cmimi i masazheve fillon nga 5 Euro per cdo seance ndersa paketa per 10 nete kushton 260 Euro per person ne dhoma standarde ose 300 Euro per person ne dhoma moderne dhe perfshin akomodimin me pansion te plote, kontrollet mjeksore si dhe te gjitha trajtimet qe mjeku i cakton per diagnozen tuaj pervec masazhave.

 7. mensur qizmolli April 11, 2017 at 2:19 pm - Reply

  pershendetj jam i interesuar per semundjen e ishiasit nuk di si quhet latinisht a ka sukses tek ju dhe qfar sherbimesh behen tek ju per kit lloj semundjedhe nese ka mundsi cmimet e sherbimeve.

  • spa April 11, 2017 at 5:39 pm - Reply

   I nderuar Z. Mensur,

   Ju informoj qe semundja e ishijasit trajtohet me sukses ne Banjat e Dibres Capa dhe zakonisht per trajtim ofrohet Hidroterapija, Fangoterapija, Masazhet, Kinesiterapija dhe Elektroterapija. Mjeket rekomandojne te pakten nje qendrim 10 ditor qe trajtimi te jete i sukseshem, ndersa cmimi i paketes per 10 nete fillon nga 260 Euro per person. Listen e plote te cmimeve sipas kategorise te dhomave e gjeni ne web sajtin tone teke hotelet Banjisht dhe Kosovrast.

 8. Nora August 30, 2017 at 4:15 pm - Reply

  Me mfalni deshta te pyes a sheroni semundjen e depresionit

  • spa September 7, 2017 at 6:24 pm - Reply

   E nderuar Znj. Nora,

   Me vjen keq, por banjat nuk rekomandohen per persona te cilen jane ne depresion.

 9. Skender September 17, 2017 at 4:42 pm - Reply

  Ju pershendes,
  Desha ta di a kenibterapi per tumor ne meshikzen urinare?

  • spa September 18, 2017 at 9:32 am - Reply

   I nderuar Z. Skender,

   Na vjen keq, por banjat termo-minerale nuk rekomandohet tek klientet qe kane tumore.

Leave A Comment